HC Budislav mistr LN Skuteč 2012/13

Budislav - Hostovice 4:1 (1:1; 1:0; 2:0)

Utkání se hrálo na 3x20 minut čistého času. Rozhodovali rozhodčí Hájek a Javůrek. Finále začalo opatrnou hrou na obou stranách. Po pár minutách však chyboval obránce domácích a Hostovice se ujali vedení. Zbytek první třetiny měla Budislav mírnou optickou převahu a Hostovice hrozili nebezpečnými brejky. Až teprve na konci první třetiny Budislav vyrovnala střelou z mezikruží. Druhá třetina měla obdobný průběh, kdy měla Budislav více ze hry a Hostovice spoléhali spíše na brejky. Budislav však narážela na skvělý výkon gólmana Hostovic. Hlavně jeho zásluhou se skóre zastavilo na konci druhé třetiny na stavu 2:1. Dobrý výkon podal také gólman Budislavi, který musel čelit několika nebezpečným brejkům hostů a také složitým situacím při několika oslabeních.
Během celého zápasu jsme viděli několik vyloučených na obou stranách, která vyplynula ze hry a z drobných osobních šarvátek. Ale kvalitní výkon rozhodčích přispěl ke korektní hře.
Ve třetí třetině vrhli Hostovice vše do útoku a snažili se tlačit před bránu Budislavi. Toho však zkušená Budislav využila a dvěma góly pojistila svou výhru 4:1. Poslední gól Budislavi padl po kuriózní situaci, kdy hostující obránce, který rozehrával z poza vlastní brány, trefil brusle atakujícího útočníka Budislavi a od nich se puk odrazil do branky překvapeného gólmana.
Po poslední siréně vypukly hned na ledě oslavy.
Po utkání proběhlo vyhlášení vítězů a předání pohárů prvním třem týmům, tedy Štěpánovu, Hostovicím a Budislavi. Putovní pohár byl tedy odvezen do Budislavi.
Finále se odehrálo za bouřlivého povzbuzování před cca 130 diváky z obou táborů. Dle oficiálního hlášení místního hlasatele, přihlíželo utkání 117 neplatících diváků.
Osobně se domnívám, že Budislav vyhrála zaslouženě a to nejen za předvedený výkon ve finále, ale za celou sezónu.